4 důvody, proč se nekoupat každý den

4 důvody, proč se nekoupat každý den
Karol / koupat se napouštět si vanu sprchovat se vana

Pokud také patříte mezi ty, kteří si každé ráno i večer napouští horkou vanu s pěnou plnou až po okraj, měli byste toho rychle nechat, protože koupání každý den se v žádném případě nevyplácí.

1. Rozpočet

Když se budete koupat ve vaně dvakrát, ale dokonce i jednou denně, utratíte tak za rok docela dost peněz za vodu. Zatímco když se budete jen krátce sprchovat, výrazně tím ušetříte. Pokud se ovšem nechcete vzdát ani koupání, ale nechcete ani příliš platit, napusťte si jednu vanu a postupně se v ní vykoupejte celá rodina. Jestli vám to nevadí samozřejmě.

2. Imunita

Říká se, že časté mytí – krátké žití. Častým koupáním totiž z pokožky smýváte tělu prospěšné bakterie a zbytečně tak riskujete svou imunitu. Snáze tedy něco chytíte, než když se budete koupat jen jednou za dva dny. Alespoň to tvrdí dermatologové.

3. Zabitý čas

Koupání je sice skvělý relax, ale zbytečně jím plýtváte drahocenným časem. Schválně si spočítejte, kolik hodin za rok strávíte koupáním a pak si představte, co všechno byste místo toho mohli stihnout. Rozhodně by to stačilo na jednu cestu kolem celého světa.

4. Suchá pokožka

Častým koupáním (zvlášť v nejrůznějším pěnách a s voňavými mýdly) příliš vysušujete vaši pokožku, která má pak tendenci praskat. Vzniklými škvírami se pak do těla může dostat infekce a to přeci rozhodně nemáte zapotřebí.

Koupete se rádi? Pak si přečtěte také 6 tipů, jak zútulnit vaši koupelnu6 přísad do koupele, které vás postaví na nohy a Tipy pro dokonalou koupel.