5 důvodů, proč chodit do sauny

5 důvodů, proč chodit do sauny
Karol / potit se sauna teplo zdraví

Zimní mrazivé počasí a zasněžené ulice vyloženě vybízí k tomu, abyste si dali minimálně jeden saunovací rituál za týden. Proč? Máme k tomu hned 5 důvodů.

1. Prevence proti chřipce

Pokud si budete dopřávat saunu alespoň jedenkrát týdně, je riziko, že chytíte chřipku prakticky minimální. Je ale potřeba dodržovat správný postup a to ten, že do sauny během jedné návštěvy vlezete alespoň třikrát na deset minut a mezi tím vždy skočíte do ledového bazénku. Tak totiž posílíte svůj imunitní systém a tělo tak zvýší svou obranyschopnost.

2. Pevné tělo bez celulitidy

Sauna a následná ledová voda po ní vám zajistí do léta pěkné pevné tělo bez celulitidy. Kůže se totiž teplem a poté rychlým zchlazením zpevňuje. Když navíc během saunování použijete hrubou žínku na odstranění odumřelé kůže, bude vaše pokožka jen zářit.

3. Prohřáté kosti

V sauně je prostě teplo, takže když venku promrznete, není nic lepšího, než jít prohřát své zmrzlé kosti a ztuhlé svaly právě do sauny, kde je 90 stupňů.

4. Bez bolesti hlavy

Trpíte častými migrénami? Pak navštěvujte pravidelně saunu, která má pozitivní účinky na vaše bolesti hlavy a to díky silnému okysličování těla, ke kterému v sauně dochází.

5. Relaxace

V sauně prostě perfektně uvolníte a zrelaxujete svou mysl, takže žádný stres ani nervozita nebudou mít šanci! Jednoduše pravidelnou návštěvou sauny přispíváte své duševní pohodě.

Co dalšího můžete udělat pro své tělo a zdraví? Přečtěte si také 5 nápojů, které pijte pro zdraví, 8 věcí, které nikdy nejezte, chcete-li zůstat hubení a 8 cviků, které vám pomohou shodit povánoční kila.