5 nejtrapnějších věcí, kterých se nevědomky dopouštíte na Instagramu

5 nejtrapnějších věcí, kterých se nevědomky dopouštíte na Instagramu
Karol / fotky instagram obrázky sociální síť

Instagram už dávno není jen vaše soukromé fotoalbum, kam si můžete dávat obrázky tak, jak se vám zachce. Dnes už je to přímo věda, díky které můžete vydělávat miliony. Stačí jen dodržovat pár pravidel a určitě nedělat tyto začátečnické chyby, kterých se nevědomky na Instagramu dopouštíte.

1. Neladíte

Nemít dokonale sladěný Instagram, to už je dnes prakticky hřích. Nemusíte mít vyloženě vše laděné do stejné barvy, ale pokud se jednou rozhodnete pro „světlé“ obrázky, neměli byste přidávat nic tmavého a pokud sázíte na barevnost, černobílé fotky si nechte raději uložené v mobilu.

2. Přispíváte často

Přispívat často, to je vyloženě cesta k instagramové záhubě. Příliš tak totiž otravujete své sledovatele, kteří si vám potom odeberou ze seznamu a přestanou vás sledovat. Dodržujte jednoduché pravidlo – jednu až dvě fotky za den, nikdy ne víc!

3. Dáváte podobné fotky k sobě

Podobné fotky nikdy nepatří vedle sebe, jinak to bude kazit celkový dojem vašeho účtu. To znamená, že nikdy vedle sebe nesmíte dát dvě fotky jídel nebo třeba dvě fotky vás, kde jste vidět jen do půl pasu. Vždy si to rozvrhněte tak, aby byl celkový dojem estetický a rozmanitý.

4. Používáte příliš mnoho hashtagů

Hashtagy se dnes už nenosí. Říkáte si, že to je ale jediná možnost, jak vás ostatní mohou najít. To je sice pravda, ale sázejte spíš na kvalitu než na kvantitu. Pokud budete dobří, ostatní si vás najdou a nebudete k tomu potřebovat ani jediný hashtag.

5. Postujete víc fotek jen v různých pózách

Největší instagramové faux pas, kterého se můžete dopustit je to, že se nemůžete rozhodnou, na které fotce vám to sluší víc, tak je prostě přidáte obě. Poraďte se raději s někým, kdo vaše dilema rozsekne, ale NIKDY nepřidávejte dvě fotky jen v jiných pózách!

Mohlo by vás také zajímat 5 důvodů, proč vás nikdo nesleduje na InstagramuInstagramové trendy pro rok 2016 a 10 věcí, které jste nevěděli o Instagramu.