5 tipů jak rychle uklidit, když čekáte nezvané hosty

5 tipů jak rychle uklidit, když čekáte nezvané hosty
Karol / návštěva nezvaný host úklid uklízet

Během vánočních svátků se to hosty v našem domově jenom hemží. Co když ale zavolá někdo, že se staví za dvacet minut na kafe, aniž byste to absolutně čekali? Pokud i vy máte v takových chvílích doma většinou nepořádek, tady je pár tipů, jak se ho rychle zbavit, když čekáte nezvané hosty.

1. Začněte na chodbě

Chodba vašeho bytu nebo domu je první věc, kterou návštěva uvidí, takže si dejte záležet na tom, aby vypadala uklizená. Zameťte bláto, které spadalo z bot, otřete šmouhy na zrcadle a vyluxujte psí chlupy.

shutterstock_251417575

2. Zaměřte se na záchod a koupelnu

Koupelna a záchod jsou další dvě místnosti, kam budou kroky vašich hostů směřovat ihned po chodbě. Špinavý záchod a umyvadlo zaplivané od pasty o vás rozhodně nebude vypovídat, že jste dobré hospodyně nebo dobří hospodáři.

shutterstock_113288227

3. Bordel zavřete do skříně

Všechno, co se vám doma povaluje prostě zavřete do skříně nebo do koše na prádlo. Tam máte jistotu, že se návštěva kouknout určitě nepůjde, zato zmačkané oblečení na gauči by našla ihned.

shutterstock_386453545

4. Otřete stolky

Zapatlané stolky od marmelády, kterou jste si ráno mazali na chleba, to asi nechce najít žádná návštěva, takže se zbavte všech mastných a jiných fleků, které jsou na první pohled vidět.

shutterstock_397090393

5. Vytvořte přítmí

Pokud už se venku smráká, máte štěstí, protože za tmi je nepořádek méně vidět. Zhasněte světla, zapalte svíčky a máte vlastně vyhráno!

shutterstock_494352994

O úklidu si přečtěte také 12 znamení, že jste posedlí úklidem7 míst, která při úklidu vždycky zapomenete uklidit a Jak si doma uklidit, když jste úplně líný člověk.