5 tipů, jak využít sádlo

5 tipů, jak využít sádlo
Karol / sádlo tuk

Že je sádlo perfektní v kuchyni a jídlo na něm dělané chutná úplně jinak, to už jistě dávno víte, ale že se dá využít i zcela jinak, to jste možná netušili.

1. Na jizvy

Trpíte-li na jizvy, není nic jednoduššího, než použít obyčejné sádlo. Mažte si s nimi jizvy pravidelně každý večer po koupeli a za několik týdnů budete moci pozorovat první změnu k lepšímu.

2. Na suchou pokožku

Suchá pokožka přímo volá po tom, abyste ji pořádně natřeli sádlem. Sádlo je totiž nejlepší neparfemovaný pleťový krém, který se vůbec dá na trhu sehnat a používat ho můžete i tehdy, když máte citlivou pokožku. Mazání se sádlem má ale jednu nevýhodu, nebudete po něm moc hezky vonět.

3. Jako vzpruhu po nemoci

Vyškvařte sádlo s majoránkou a jablkem a můžete ho používat jako medicínu během ošklivé chřipky. Po nemoci si pak dejte lžičku každý den, abyste nabrali novou sílu a energii.

4. Při bolestech zad

Bolí vás často záda? I na to je výborné právě sádlo. Smíchejte ho s ricinovým olejem a poproste někoho, aby vám vzniklou směsí masíroval záda. Za pár dní se budete cítit jako znovuzrození. Skvěle také funguje na bolavé klouby.

5. Na roztřepené konečky vlasů

Pokud máte delší vlasy, pak jistě víte, jak vám dokáží roztřepené konečky otrávit život. Jestliže se nechcete nechat ostříhat, každý den si do konečků vlasů nanášejte trochu sádla. Mělo by je to během pár týdnů zcela zregenerovat.

Mohlo by vás také zajímat 4 tipy, jak využít rtěnku jinak, než na rty5 nápadů, jak využít lak na vlasy jinak nebo Tipy, jak využít mikrovlnku jinak, než na běžný ohřev jídla.