5 věcí, které byste měli vědět, než si oholíte nohy

5 věcí, které byste měli vědět, než si oholíte nohy
Karol / chlupy holit si nohy žiletka

Než popadnete do jedné ruky žiletku, do druhé pěnu a pustíte se do holení nohou, měli byste vědět těchto pět věcí.

1. Že chloupky pak budou mnohem silnější…

Pokud patříte mezi ty, kteří si chlupy raději depitují, než holí klasickou žiletkou, raději u toho ještě nějakou dobu zůstaňte. Proč? Protože i amatér ví, že když chloupek seříznete ostrou žiletkou, jenom získá na síle a vyroste příště mnohem mohutnější.

2. Že méně je někdy více…

Používat pěnu nebo gel na holení je prima vymoženost, která vám celý proces samozřejmě usnadní. Ovšem nic se nemá přehánět. Naneste proto pěny raději méně, protože když si dáte na nohy moc velkou vrstvu, žiletka se k chloupkům ani nedostane a vy zůstanete úplně stejně chlupatí, jako před tím.

3. Že si máte dát pozor na kotníky…

Zdá se to být jako nesmyslná informace, ovšem kotníky na sobě mají opravdu velmi tenkou verstvu kůže, do které když se říznete, poteče z vás tolik krve, že budete moci koupelnu vytírat až do večera!

4. Že byste si před tím měli dát horkou koupel…

Čím teplejší a delší koupel si před holením nohou dopřejete, tím budou chloupky měkčí a půjdou snadněji oholit. Navíc v horké vodě hrozí minimální riziko pořezání.

5. Že byste se po holení neměli koupat ve slané vodě…

A pokud to náhodou zkusíte, už si pro příště budete velmi dobře pamatovat, že po holení se prostě do moře nebo jiné slané vody neleze, protože to opravdu neskutečně pálí!