5 znaků, podle kterých poznáte lháře

5 znaků, podle kterých poznáte lháře
Karol / lhář lhát poznat lháře

Nejste si jistí, zda na první pohled dokážete odhalit lháře? Těchto pět znaků by vám k tomu mělo alespoň trochu napomoci.

1. Příliš se chlubí

Takový lhář všude byl, všechno zná a všechno umí. Má spoustu peněz, dokonalý dům a hodně cestuje. Tedy všechny tyto věci vám alespoň bude tvrdit, než přijdete na to, že vyšel ze základní školy s odřenýma ušima, bydlí s pěti spolubydlícími a na dovolenou jezdí k babičce do Horní Dolní.

2. Natahuje řeč

Lhář je zvyklý mít vše promyšlené do detailů, když ho tedy zaskočíte nějakou otázkou, na kterou nebyl vůbec připravený a se kterou ani v nejmenším nepočítal, začne natahovat řeč a používat slova, která jste doposud nikdy neslyšeli.

3. Nedívá se do očí

Pohled do očí prozradí vše. Pokud jste se tedy nestřetli s profesionálním lhářem, s největší pravděpodobností se bude vyhýbat přímému pohledu do očí a svůj zrak upne směrem na podlahu.

4. Mluví za něj tělo

To samé platí i o řeči těla. Tělo totiž neumí tak dobře lhát, pokud ho pravidelně netrénujete. Lhář tedy bude přešlapovat, potit se, kousat si nehty nebo mít ruce za zády. Stačí sledovat jen drobné signály a ihned lháře odhalíte.

5. Vše má připravené do detailů

Když se lhář chystá na plánovanou lež, připraví si ji skutečně do detailů, že budete jenom koukat. Člověk, který mluví pravdu, nikdy nemá připravenou odpověď okamžitě, pokud se tedy nejedná o otázku ne jeho jméno či věk. Poslouchejte pečlivě co vám říká a lháře zaručeně brzy odhalíte.

Možná by vás také mohlo zajímat 5 znamení, jak poznáte, že jste přepracovaní10 znamení, podle kterých poznáte lenocha nebo 7 znamení, jak poznáte, že o vás muž opravdu stojí.