5 způsobů, jak přežít nakupování v obchoďáku během Vánoc

5 způsobů, jak přežít nakupování v obchoďáku během Vánoc
Karol / nakupovat o Vánocích obchoďák Vánoce

Většinu z nás nakupování v obchoďáku během Vánoc alespoň jednou nemine, ať už nakupujeme jídlo, alkohol nebo vánoční dárky, v každém případě je to dost na palici. Jak přežit nakupování v obchoďáku narvaném lidmi během Vánoc?

1. Pohodlné oblečení

Pohodlné oblečení je základ. Pokud máte v plánu se prodírat davy nervózních lidí v deseticentimetrových podpatcích a extra tlustém kabátě s kožíškem, pak věřte, že celá akce bude mnohonásobně horší. Klidně si vezměte teplákovou soupravu a jděte na věc.

shutterstock_508828774

2. Vozík nebo kočárek

Možná se vám to bude zdát jako nesmysl, ale když si s sebou vezmete nákupní vozík nebo třeba kočárek, budou se vám lidi snáze rozrážet a navíc si pořízený nákup budete mít kam složit, takže budete mít volné ruce. Proč myslíte, že důchodci pořád tahají svůj „RVHP“ vozík?

shutterstock_519630253

3. Panáka na cestu

Obchodní centra jsou před Vánoci vážně k prasknutí a navíc jsou v nich všichni dost nervózní, včetně prodavaček. Posilněte se tedy něčím na cestu, než do toho chaosu vyrazíte. Budete to nutně potřebovat!

shutterstock_252626734

4. Využijte skříňky

Věděli jste, že spousta obchoďáků nabízí k využití skříňku a to za pouhou desetikorunu, kterou vám navíc při odchodu vrátí? Nebojte se ji využít, můžete si tam odložit kabát a případně i menší nákup.

shutterstock_346525559

5. Mějte seznam

Za každou cenu vždy postupujte podle seznamu! Mějte jasný plán, které obchody chcete navštívit a hlavně co v nich chcete koupit. Jinak máte zaručeno, že se z toho prostě dřív nebo později zblázníte. Dneska existujte tisíc mobilních aplikací, se kterými bude nakupování jedna báseň.

shutterstock_335123237

O Vánocích si přečtěte také 10 důkazů, že jste posedlí Vánocemi8 sexy kostýmů, které si pořiďte letos na Vánoce a 16 levných způsobů, jak se naladit na Vánoce.