6 věcí, které se zkrátka nevyplácí

6 věcí, které se zkrátka nevyplácí
Karol / co se nevyplácí fun nevyplácet se

Není třeba si neustále dokola opakovat, že lhát a krást se prostě nemá, že dobro vítězí nad zlem a že s poctivostí nejdál dojdeš. Každý svého štětí strůjce, ale těchto šest věcí se zkrátka nevyplácí.

1. Lhát o svém zdravotním stavu

Lhát o svém zdravotním stavu se nikdy ještě nikomu nevyplatilo. Zvlášť pokud lžete těm největším odborníkům, našim lékařům. Pokud chcete, aby vám někdo pomohl s vaším stavem, musíte s pravdou ven.

2. Předstírat bohatství

Když předstíráte bohatství, může to chvíli fungovat, třeba na sociálních sítích. Dřív nebo později se na to ale stejně přijde a vy budete akorát tak všem pro smích. Ale nebojte, ono to bohatství určitě jednou doopravdy přijde.

3. Podvádět se ve vztahu

Nevěra se prostě nevyplácí, většinou se na ni přijde a vy tak ublížíte několika lidem najednou, a to přeci určitě nechcete. Nejste ve vztahu spokojení? Řekněte to narovinu. Buď se něco musí změnit nebo se prostě rozejděte.

4. Snažit se být tím kým nejste

Nesnažte se být tím kým prostě nejste. Je fajn se ostatními inspirovat, ale když děláte něco co dělá někdo jiný a co prostě nejste vy, vždycky to na vás ostatní poznají.

5. Pořídit si kreditku

Kreditka je zlo. Dovolí vám koupit na co si vzpomenete, ale kdo má pak platit všechny ty účty? Kreditní karta je prostě nikdy nekončící koloběh, který se vám nemůže vyplatit. Pokud nejste ovšem milionáři.

6. Házet někomu klacky nebo slupky od banánu pod nohy

Nehažte ostatním klacky pod nohy, jednou se vám to vrátí jako bumerang zase zpět a budete to nakonce vy, kdo tím bude trpět!

Mohlo by vas take zajímat 4 věci, které si vždycky nechte pro sebe10 důvodů, proč chcete žít ve světě Gilmorových děvčat nebo 10 důvodů, proč je lepší jezdit vlakem než letadlem.