7 tipů proti pocení

7 tipů proti pocení
Karol / pocení pot potit se teplo

Kdo by se v létě nepotil? Pocení je sice z fyziologického hlediska zcela v pořádku, ale někdy dokáže člověku pěkně otrávit život. Tady je pár tipů, které pomohou vaše trápení zmírnit.

1. Úprava stravy

Pokud se nadměrně potíte, začněte úpravou jídelníčku a možná se budete divit, jak rychle vám to dokáže pomoci. Vynechte kofein, alkohol a smažená jídla. Zdá se to být tak jednoduché, že?

2. Rajčatová koupel

Vykoupat se v rajčatové šťávě vám může od pocení skutečně pomoci. Kupte si tolik rajčat, abyste z nich dostali asi 3 litry šťávy a vymačkejte je. Napusťte si vlažnou koupel a šťávu do ní nalijte. Pak se do vany na 20 minut naložte.

3. Zelený čaj do bot

Potí se vám nohy? Zkuste zelený čaj v botách. Postup je jednoduchý. Uvařte si zelený čaj tak, jak jste zvyklí a až ho pořádně vylouhujete, nakapejte si pár kapek na vložky do bot. Údajně to vážně zabírá.

4. Botox do podpaží

Další skvělou variantou, i když ne úplně lacinou a navíc bolestivou, je vpichování botoxu do podpaží. Látku vám aplikují přímo do jamky v několika místech a na pár týdnů budete mít od pocení pokoj.

5. Sůl

Zkuste sůl na ruce a nohy. Jednoduše si vezměte sůl do hrsti a začněte si mnout ruce. Poté to samé udělejte s chodidly. Sůl reguluje pocení a navíc dezinfikuje.

6. Šalvěj

Uvařte si šalvějový čaj nebo si vlezte do šalvějové koupele a vaše trápení s pocením by se mělo vyřešit. Šalvěj působí přímo na potní žlázy a pocení tak zmírňuje. Pijte denně tři šálky čaje a brzy můžete pozorovat první rozdíl.

7. Zinek

Zkuste zvýšit příjem zinku, pokud se příliš potíte. Možná je to způsobené právě tím, že trpíte jeho nedostatkem. Jezte maso, ořechy nebo zajděte do lékárny pro tablety.

Pokud je vám horko, přečtěte si také 10 potravin, které jíst v tom největším horku4 nápoje, které vás nejrychleji zchladí nebo 10 dezertů, které vás zchladí v horkých dnech.