7 věcí, které si vyrobte z papíru

7 věcí, které si vyrobte z papíru
Karol / papír ruční výroba vyrábět

Papír máme doma asi všichni. Tak proč ho nevyužít i jinak, než jen na psaní? Vyrobte si z něj těchto sedm užitečných věcí.

1. Originální lampa

Kdo by nechtěl mít vedle postele něco tak dokonalého a originálního? Stačí vám jen několik desítek ruliček z papíru, které jen tak ledabyle poslepujete k sobě.

2. Psaníčko

Toužíte po kabelce, jakou nikdo nemá? Vyrobte si ji ze starého barevného kartónu, který vám doma zbyl třeba z krabice od bot.

3. Květináče

Květináče z papíru vám ovšem poslouží pouze na květiny, které nepotřebují zalévat. Jinak by vám asi příliš dlouho nevydržely.

4. Hrníčky

Hrníčky z papíru? I ty se dají vyrobit a dokonce tak, že vám z nich káva nebo čaj ani nemusí vytéct. Jak? Až papír slepíte do požadovaného hrnkovitého tvaru, musíte ho natřít speciálním „jedlým“ a nepropustným lepidlem.

5. Popelník

Popelník z papíru vám nejspíš poslouží jen na okrasu. Popel by ho totiž mohl velmi rychle propálit a způsobit vám tak doma docela velkou katastrofu.

6. Lustr

Stejně jako lampu, i lustr si můžete vyrobit z papíru. Když navíc použijete ten barevný, můžete lustr skvěle ladit s vaším interiérem.

7. Obaly na příbory

Originální obaly na příbory se mohou hodit na oslavu narozenin, k nedělnímu obědu nebo prostě jen tak.

Fotky: www.pinterest.com

Jste manuálně zruční? Pak by vás mohlo zajímat i 4 masky na vlasy, které si můžete vyrobit doma5 věcí, které si vyrobte ze starého povlečení a Co si můžete vyrobit ze zátky od vína?