Chytré tipy pro rychle se mastící vlasy

Chytré tipy pro rychle se mastící vlasy
Karol / mastící se vlasy mastní vlasy tipy vlasy

Pokud se vám mastí vlasy rychleji než ostatním, máme pro vás pár tipů, které oceníte zejména během podzimního a zimního počasí, kdy se vlasy mastí obecně rychleji všem.

Nepoužívejte kondicionér

Na rychle se mastící vlasy nikdy nepoužívejte kondicionér ani jiné stylingové přípravky, které vlasy ještě více zatíží a přinutí je tak rychleji se mastit. Nejlépe uděláte, když budete používat jen obyčejný kopřivový šampón z lékárny a zapomenete na jakékoliv další vlasové vychytávky.

shutterstock_377568502

Nečešte se příliš často

Čím častěji se budete vlasů dotýkat, tím více mazu bude pokožka produkovat a vy tak budete mít vlasy ještě mnohem víc mastnější. Na rychle mastící se vlasy zabere culík a absolutní vyhýbání se kontaktu s vlasovou pokožkou.

shutterstock_188544620

Zkuste melír

Další věc, která vám pomůže od mastných vlasů je melír nebo celkové zesvětlení. Jednak světlé vlasy na pohled nevypadají tak mastné jako ty tmavé, a navíc je odbarvením poškodíte, čímž by se měly přestat tolik mastit.

shutterstock_118789210

Myjte vlasy obden

Časté mytí – krátké žití a to platí i u vašich vlasů. Čím častěji si vlasy budete mít, tím víc se vám budou mastit, protože pokožka si na mycí proces příliš zvykne. Pokud se vám vlasy příliš mastí, zkuste vydržet je nemýt třeba čtyři dny a poté je myjte jen obden. Mělo by to trochu pomoci.

shutterstock_111572978

Zkuste zábal z kefíru

Mastí-li se vám vlasy víc než ostatním, zkuste zábal z kefíru. Jak na to? Kupte si kefírové mléko, naneste na celou délku vlasů a nechte půl hodiny působit,  poté opláchněte kyselou vodou, nejlépe s trochou octa nebo citrónu.

shutterstock_299410532

Chcete toho o vlasech vědět víc? Přečtěte si 4 tipy, jak si umýt vlasy bez šampónu4 tipy, jak si obarvit vlasy, když nemáte barvu a 6 potravin, po kterých vám narostou vlasy.