10 nejlepších filmových plakátů, které zakázali. Parchanti.

10 nejlepších filmových plakátů, které zakázali. Parchanti.
oskar romero / filmové plakáty zákaz zakázané filmové plakáty

I když se tomu v liberálním Česku nechce ani věřit, existuje v USA organizace Motion Picture Association of America (MPAA), která rozhoduje o tom, zda některý film, či filmový plakát, nepřekračuje hranice tradiční morálky. A protože v USA je větší problém než potok krve i sebemenší náznak sexuálního motivu, odnášejí to především filmy, které se tomuto tématu věnují. Zakázali byste taky nějaký, nebo vám to přijde neuvěřitelné?

10. Plakát na komediální horor Intimní tajemství tak trochu vyzrazoval pointu filmu, přesto – nebo právě proto – byl bez milosti zakázán!

plakaty_TEETH

9. Také film „Lid versus Larry Flynt“, českého režiséra Miloše Formana, měl při uvedení s plakátem problém. Tak snad už pochopili, že šlo o nadsázku!

plakaty_LARRY FLINT VS PEOPLE

8. Film Stud ceněného černošského režiséra s legračním jménem Steve McQueen, byl určen spíš pro artová kina. Jeho název, ovšem na plakátu, nesměl být v USA napsaný spermatem ani tak! V Maďarsku to nevadilo 🙂

plakaty_SHAME

7. Před bdělým okem cenzora se neschoval ani plakát na pokračování komiksového nářezu Sin City 2. Důvod? Nadměrná nahota Evy Green. Ale to je přece super, voláme!

plakaty_SIN CITY2

6. U komedii Kevina Smithse Zack a Miri točí porno asi vadil prostě celý název. Jinak si to nedokážeme vysvětlit.

plakaty_ZACK A MIRI MAKIN PORN

5. Také americká adaptace severské detektivny Muži, kteří nenávidí ženy se také nevyhl problémům s „nadměrnou nahotou“. Vadil v tomto případě piercing v pupku? Kousla je snad tarantule? Nebo co?

plakaty_GIRL WITH DRAGON TATTOO

4. Výjimku, potvrzující pravidlo, že v USA se zakazují hlavně plakáty se sexuálním podtextem, je tenhle plakát k druhému pokračování hororu Saw. Přitom ten nápad s uřezanými prsty, je tak kreativní!

plakaty_SAW2

3. Na třetím místě najdeme plakát na film Žízeň, korejského mistra napínavého žánru Chan-wook Parka. A tak vysoko na žebříčku je proto, že prostě nechápeme, co cenzorům na tomhle nevinném plakátu vadilo. A bude hůř !

plakaty_THIRST

2. Cenzorské potupě neunikl ani bavič a komik Sacha Baron Cohen, v tomto případě v kůži rappera Aliho G. Žádný „zlatý prciny“, ale pěkně na index!

plakaty_ALIG INDAHOUSE

1. A na prvním místě prostě musel být tenhle plakát na film Pravidla vášně. Protože ho tvůrci podle nás udělali cenzorům natruc. A povedl se. I když v kinech viset nesměl.

plakaty_RULES OF ATTRACTION

zdroj: cinemablend.com

Milujete filmy? Prohlédněte si ještě Průvodce všemi filmy s Oscarem za vizuální efekty, Filmy se superhrdiny na 4 roky dopředu! a Tetování – vyrobené stejnou technikou – jako 3D filmy.