GALERIE: Nejbarevnější letadla na světě! Letěli byste raději s Freddiem Mercurym nebo s Hello Kitty?

GALERIE: Nejbarevnější letadla na světě! Letěli byste raději s Freddiem Mercurym nebo s Hello Kitty?
oskar romero / galerie letadla nejbarevnější letadla

Když se řekne LETADLO, napadne většinu šedá trubka s logem aerolinií. Ano, takový letadel je většina, ovšem jsou i výjimky a právě ty nás zajímají. Našli jsme jich celkem 5.

BAVÍ VÁS CESTOVÁNÍ? ZKUS JEŠTĚ:
5 tipů, jak se vyhnout cestovní horečce
8 zásadních rad před první cestou s boyfriendem k moři
7 věcí, které potřebujete vědět, než vyrazíte na cestu kolem světa

1. LETADLO HELLO KITTY
Speciální Boing společnosti EVA létá na linkách z amerického Středozápadu a Chicaga do celé Asie, včetně Číny. Kromě malovaného letadla uvítá pasažéry i speciálně oblečený personál a také designové doplňky interiéru letadla, jako například přehoz přes podhlavníky. Prostě pro fanoušky Hello Kitty povinnost.

2. LETADLO LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ
Kanadské aerolinky WestJet nechali tohle letadlo namalovat v roce 2013, v souvislosti s premiérou disneyovské animované pohádky Ledové království. Spotřebovalo se na to 640 litrů barvy a šesti osobám, střídajících se po 12 hodinových směnách to trvalo 21 dní.

3. LETADLO DRAK ŠMAK
Novozélandské aerolinky zase v roce 2013 zareagovaly speciálním letadlem na premiéru druhého filmu ze série o Hobitovi. Místo hlavní postavy však letadlo spojili s nejmocnější postavou celé ságy, drakem Šmakem, který byl v tomto díle poprvé ukázán v celé své kráse.4. LETADLO FREDDIE MERCURY

Trochu nečekaně se rozhodly norské aerolinky Norwegian zareagovat na nedožité 71. narozeniny britské, rockové legendy a byvalého leadra skupiny Queen, Freddie Mercuryho. Možná jsou Queen v Norsku populárnější než víme, nebo chtěli Norové udělat Britům radost. Každopádně letadlo je to hezké!

5. LETADLO S NÁVODEM
Nízkonákladové jihoafrické aerolinky Kulula, uvedli v roce 2010 ostře zelené letadlo, které je na plášti popsané tak, aby bylo jasné, co je pod jeho plášťem. I když ne úplně jasné, vysvětlivky jsou pojaty humornou formou, takže „Letadlo s návodem“ je podle některých také „nejvtipnější letadlo na světě“.

zdroj: ODEE