Jsou Češi rasisté? Největší aféra minulého týdne byl černoch na letáku v Lídlu!

Jsou Češi rasisté? Největší aféra minulého týdne byl černoch na letáku v Lídlu!
oskar romero / černoch fun lídl rasismus

Neslyšeli jste o tom jen v případě, že jste minulý týden neviděli televizi, neslyšeli rádio a neviděli noviny. Obchodní řetězec Lídl uveřejnil svůj tradiční slevový leták, kde propagoval oblečení mimo jiné i černošský model Alpha Dia, žijící v Hamburku. Vypadal takto:

cern2

Lídl je globální firma a modely různých ras používá ve svých katalozích běžně. Tentokrát se však na jejich sociálním profilu rozpoutalo doslova rasistické peklo, které odstartoval tento komentář:

cern1

Podobných komentářů se nejen na FB stránce Lídlu, ale na celém českém Facebooku objevilo několik desítek, možná i stovek. Nezastavila je ani skvělá odpověď, která se na tuto otázku na FB Lídlu objevila zanedlouho:

cern3

Pokud z toho však někdo usuzuje, že Češi jsou národ rasistů, je na omylu. Dotaz anonyma ( nebudeme přece věřit, že Bohuslava Lobotková je pravé jméno, že?) totiž podpořilo násobně méně lidí, než odpověď Lídlu a celá trapná diskuze se stala terčem posměchu nejen na Facebooku, ale také na YT:

Ovšem nejlepší reakci zveřejnil právě model Alpha Dia před několika hodinami na svém Instagramu. Dokázal, že má potřebný nadhled. A na Češích je, abychom ukázali, že rasisté mezi námi nejsou většina, ale jen zanedbatelná menšina, která mentálně nepatří nejen do Evropy, ale především do tohoto století. Co si o tom myslíte vy?

Thank you for the love ❤️ #czechbeerisbetterthenfromgermany #keepsmiling

Fotka zveřejněná uživatelem Alpha Dia 🇸🇳🇩🇪 (@alpha_dia_),