4 způsoby, jak využít mořskou vodu

4 způsoby, jak využít mořskou vodu
Karol / moře mořská voda slaná voda

Čas dovolených se pomalu blíží a pokud se i vy chystáte k moři, měli byste vědět, na co všechno se vám tato zázračná slaná voda může hodit.

1. Do ucpaného nosu

Chytli jste z klimatizace v letadle při přepravě k moři ošklivou rýmu? Nezoufejte a použijte mořskou vodu. Párkrát ji trochu vdechněte a rýma bude rázem pryč!

2. Na vlasy

Mořská voda funguje na vlasy podobně jako tužidlo nebo lak. Chcete-li mít na večer vlny, které budou držet tvar nebo účes, který nepokoří ani pořádná vichřice, umyjte si vlasy v mořské vodě a nechte jen tak uschnout.

3. Na vaření těstovin

Mořská voda je na vaření těstovin nebo brambor přímo ideální, protože ji už nemusíte solit. Prostě ji jen nalijte do hrne, hoďte do ní těstoviny a v klidu vařte, než budou vaše špagety al dente.

4. Na zvýraznění opálení

Když se vykoupete v moři a nebudete se po tom už sprchovat ve sladké vodě, krásně tím zvýrazníte své těžce nachytané opálení. Drobné krystalky soli, které zůstaly na vaší pokožce, totiž odrážejí sluneční paprsky, takže vaše kůže bude přímo zářit.

Mohlo by vás také zajímat 4 tipy, jak využít rtěnku jinak, než na rty5 nápadů, jak využít lak na vlasy jinak nebo 10 způsobů, jak kreativně využít lepící pásku.