6 největších chyb, které děláte při zařizování bydlení

6 největších chyb, které děláte při zařizování bydlení
Karol / bydlení domov zařizování

Stěhujete se do nového vlastního bydlení? Tak si dávejte pozor na šest největších chyb, které ostatní  při zařizování nového domova dělají.

1. Malujete ještě dřív, než barvu vyzkoušíte

Pokud jste si právě vybrali perfektní barvu, se kterou chcete vymalovat obývák, nejprve s ní natřete pouze pár centimetrů zdi a nechce pořádně uschnout. Teprve za den nebo dva se jděte podívat, zda vám barva opravdu vyhovuje, protože může klidně zcela změnit odstín.

2. Pospícháte s dekorováním

Když se nastěhujete do nového, většinou chcete mít rychle všechno zařízené a hotové. Pořídíte tak za nemalé peníze spoustu dekorací, které se k sobě ve výsledku vůbec nehodí a vám se ani nelíbí, takže pak stejně nakoupíte něco úplně jiného. Nejprve si všechno předem pořádně promyslete!

3. Na podlahu pokládáte bílé koberce

Bílé koberce vypadají sice krásně a zvětšují prostor, ale už za pár týdnů je budete mít nenávratně špinavé. Pokud trváte na světlém koberci, sáhněte raději po nějakém béžovém odstínu.

4. Kupujete laciný nábytek

Nakoupíte si laciný nábytek jenom proto, abyste už konečně měli na čem spát nebo do čeho uklidit věci. Za rok se vám ale nábytek rozpadne a vy budete kupovat nový. Raději si půjčte nějaký po babičce a ušetřete si na kvalitní a nadčasový nábytek, který vám vydrží mnoho dalších let.

5. Rekonstruujete až po nastěhování

Nejprve si koupíte nové bydlení, které je v polorozpadlém stavu, poté se do něj nastěhujete a až po několika týdnech nebo měsících začnete rekonstruovat. Během rekonstrukce jste pak šíleně naštvaní, protože se neustále někde vrtá nebo vám něco překáží. Nejprve opravujte a teprve potom bydlete!

6. „Zdobíte“ si obývák barevnou pohovkou

Červená pohovka uprostřed obýváku může vypadat naprosto skvěle, ale musí vám být jasné, že příštích několik let budete muset všechny doplňky vybírat tak, aby ladily se sedačkou. Volte raději neutrální odstíny.

Fotky: www.bedroomkitchen.com; www.pinterest.com