7 tipů, jak se pomalu začít připravovat na zimu

7 tipů, jak se pomalu začít připravovat na zimu
Karol / chladno podzim přípravy zima

Říjen je ta správná doba, abyste se už začali pořádně připravovat na zimu, která je tady co nevidět. To proto, abyste všechno řádně stihli! A tady je malý návod, jak na to.

1. Nakupte zásoby teplého oblečení

Prý má sice letos přijít velmi mírná zima, ale nikdy nevíte. Dostatek teplých svterů, šál a kabátů vám zajistí komfort v každé situaci. Svléknout se přeci můžete vždycky.

2. Připravte si zásoby rumu

Věřte, že ho budete potřebovat. Ať už do čaje nebo prostě jen tak, ale v každém případě se bude hodit na nervy při vánočním shonu a do cukroví, na které se určitě letos chystáte.

3. Navštivte školu smyku

Co nejrychleji si zopakujte zásady, co máte dělat, když dostanete smyk na ledu. Když se vám to nakonec nebude hodit, jedině dobře, ale lepší je být řádně připraven!

4. Zavolejte kominíka

Přeci nechcete, aby se vám při prvním slavnostním zapálení krbu do pokoje vyvalil všechen ten nepořádek a prach, který se v komíně za celý ten rok nastřádal.

5. Vyžehlete kapesníky

Rýma si bohužel nevybírá, kdy přijde, a v zimě s vámi bude téměř permanentně. Vyžehlete tedy dostatek kapesníků a nakupte zázvor a kapky do nosu. Teprvne pak budete relativně připravení.

6. Pořiďte si Indulonu

Věřte, že až přijde první mráz, bude se vám hodit na popraskané ruce, pálivé rty a odřený nos. Lepší je ji mí neustále při sobě!

7. Napište Ježíškovi

Přijde vám to brzy? Naopak, Ježíšek potřebuje dostatek času, aby zvládl sehnat všechny ty nesmysly, které chcete zase letos pod stromečkem najít. A je docela fér, dát mu na to alespoň dva až tři měsíce.