Rady, jak předstírat, že máte zájem

Rady, jak předstírat, že máte zájem
Karol / předstírat zájem zaujmout

Jak někoho přesvědčit, aby si myslel, že máte zájem? Je vlastně jedno, zda předstíráte zájem o něco, o někoho nebo jen o to, co druhá strana říká. Vždycky zkrátka platí stejná pravidla.

Gestikulujte rukama

První zásada, jak dokonale předstírat, že máte o řeči toho druhého zájem a že hltáte každé jeho slovo, je nadměrná gestikulace rukama. Pokud se vám tedy náhodou podaří dostat se ke slovu, gestikulujte u toho rukama, nohama a čímkoliv dalším, co na svém těle najdete :-).

Opakujte věty a přikyvujte

Zhruba po každé páté větě toho, jehož řeči předstíráte, že plně vnímáte, zopakujte větu, kterou právě vyslovil. Když u toho budete ještě průběžně přikyvovat, úspěch je zaručen.

Zapisujte si poznámky

Jak dát nejlépe najevo, že vás něco zajímá? Zapisujte si o tom poznámky! Samozřejmě, že si nemusíte psát skutečné poznámky, můžete si místo toho malovat na papír třeba kytičky, ale nesmí vás u toho nikdo nachytat.

Tvařte se zhrzeně

Pokud potřebujete předstírat, že někoho posloucháte, tvařte se u toho zhrzeně. Tak zhrzeně, že to bude vypadat, že vás daná situace trápí minimálně stejně, jako právě druhou stranu, která vám o problému vypráví. Jen si dejte pozor, abyste se netvářili zhrzeně, když se bude mluvit o nějaké pozitivní zprávě.

Udržujte oční kontakt

Dívejte se člověku, o kterého předstíráte zájem, přímo do očí. To funguje naprosto vždycky!

Dlouze prohlížejte

Předstíráte-li o nějakou věc zájem, musíte se na ni dlouze koukat a do detailu si ji prohlížet a to klidně i několik desítek minut!