10 nejkultovnějších vozidel, které znáte z filmů! Preferujete Aston Martin Jamese Bonda nebo Batmobile?

10 nejkultovnějších vozidel, které znáte z filmů! Preferujete Aston Martin Jamese Bonda nebo Batmobile?
oskar romero / Auta filmová auta filmy galerie

Milovníci aut a filmů – tohle je reprezentativní výběr nejkultovnějších aut v dějinách filmového průmyslu, aspoň tedy pro nás, v redakci Humr.cz. A co podle vás? Souhlasíte, nebo jste se zamilovali do zcela jiných vozidel v úplně jiných filmech? Jestli ano, pak neváhejte a dejte nám svůj tip do komentářů.

1959 CADILLAC MILLER METEOR ‘ECTO-1 (KROTITELÉ DUCHŮ)
Každý, doslova každý kluk, který byl na filmech Krotitelé duchů 1 a 2, chtěl jet v jejich autě. Nešlo o zcela běžný model a tak to ani nešlo splnit. O to kultovnější postavení však tohle auto získalo na stříbrném plátně.

1967 SHELBY MUSTANG GT500 ‘ELEANOR’(GONE IN 60 SECOND)
Klasický film pro lidi, kteří milují auta a jejich krádeže ze sedmdesátých let natočil profesionální kaskadér a podle toho taky vypadá. Jestli ho znáte, není co vysvětlovat. Jestli ne – určitě si ho dejte. Vedlejším příznakem bude vaše láska k tomuto vozu.

1967 AUSTIN MINI COOPER S 1275 (LOUPEŽ PO ITALSKU)
Jak originální film z konce šedesátých let, tak jeho remake ze začátku 21. století způsobily lavinu zájmu o toto miniaturní vozítko, se kterým jde ovšem zažít spousty legrace. Jestli jste tedy bankovní lupič.


1973 FORD FALCON XB GT COUPE ‘V8-INTERCEPTOR’ (série ŠÍLENÝ MAX)

Všichni fanoušci konce světa a žánru postapo milují pochopitelně Šíleného Maxe… a jeho vůz. Vůz se kterým překonává neuvěřitelné nástrahy světa po konci světa. Je prostě neuvěřitelné a ano, i my jej milujeme!

TUMBLER BATMOBILE (trilogie TEMNÝ RYTÍŘ)
Kdo by nechtěl jezdit v Batmobilu, jedné z nejlepších „hraček“ komiksového Batmana? Ovšem dokonalosti tento vůz dosáhl až v trilogii Temný rytíř. Tu už jste určitě taky viděli, ne?

ASTON MARTIN DB5 (série JAMES BOND)
Nepochybně nejkultovnější vozidlo a to minimálně díky požehnanému věku popkulturní postavy, se kterou je svázaná. Neznat Jamese Bonda si dnes nemůže nikdo dovolit a nemilovat jeho vůz může snad jedině… agent sovětské organizace СМЕРШ. Pokud k nim patříte, dejte ruce pryč z počítače a vyčkejte příchodu zásahového komanda.

DELOREAN DMC 12 (NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI)
Tohle auta samozřejmě v realitě neexistovalo (podobně jako Tumbler Batmobile). To ale neznamená, že by ho fanoušci nepostavili, jeden takový model se stal například ozdobou herního veletrhu (podrobnosti ZDE). Proč? Protože je to kult!

1994 GMC VANDURA (A-TEAM)
Z novějších aut diváky zaujala také tahle dodávka z akčního nářezu A- Team. Pamatujete na něj? Bez něj nejde provést žádná pořádná akce! A to je důvod, proč ho milovat!

1971 CHEVROLET NOVA SS (GRINDHOUSE:AUTO ZABIJÁK)
Nebyl by to žádný žebříček kultovních filmových objektů, kdyby neibsahoval aspoň jeden film od Quentina Tarantina. Tahle braková lahůdka má auto skoro v hlavní roli a je pochopitelně k sežrání. Nejen film, ale i auto.

1970 PORSCHE 917 (LE MANS)
A na závěr klasiku. Nádherný film o nádherných závodnících na nádherné trati. Určitě ho zkoukněte a slovo Porsche už nebudete nikdy říkat bez romantického zasnění. Nevěříte? No tak to zkuste!

zdroj: THECHIVE