10 podivných zvířat, která vypadají jako z jiné planety

10 podivných zvířat, která vypadají jako z jiné planety
oskar romero / bizar galerie UFO Zvířata

VENEZUELSKÁ MŮRA
Objevena byla v roce 2009 a okamžitě se stala miláčkem internetu kvůli vzezření jako z trikového filmu. Ale ne, tohle fakt žije na Zemi.

CHOBOTNICE DUMBO
Jde o nejhlouběji žijící druh chobotnic, které se vyskytují v hloubkách kolem 4–5 tisíc metrů pod hladinou. Kvůli jejich „sloním“ uším byly pojmenovány podle Disneyho slona Dumba. Objevili ji v roce 2014.

CHŘESTIVEC DARWINŮV
Netopýří ryba velmi špatně plave, ale k pohybu po dně šikovně používá panožky. Žije u sopečného souostroví Galapágy.

KABAR
Šavlozubý jelen byl objeven v centrální Číně. Je to osamělé zvíře, pohybuje se maximálně po dvojicích a vzhledem k malému počtu je velmi těžké ho vidět.

MRAVENEC PANDA
Hmyz oficiálně nazvaný Euspinolia militaris mate tělem, protože ačkoli se mu říká „Panda Ant“ – Mravenec Panda, jde o druh bezkřídlé vosy. Žije v Chile a dokáže velmi bolestivě bodnout.

SAIGA TATARSKÁ
Antilopa z euroasijských stepí je známá kvůli svému charakteristickému čenichu, díky kterému vypadá jako nějaký návštěvník nočního klubu ve Star Wars.

VELEKRAB JAPONSKÝ
Žije ve vodách nedaleko Japonska a má největší rozpětí nohou mezi členovci, dosahující až 5,5 metru. Ačkoli vypadá nebezpečně, je neškodný.

KRTEK HVĚZDONOSÝ
Krtek nalezený v Jižní Americe typický svým čenichem, ve kterém má desítky tisíc senzorických receptorů, kterými vnímá vlny, včetně seismického vlnění.

SLIZNATÁ RYBA
Blobfish (Psychrolutes marcidus), je druh hlubinné ryby z čeledi tlustohlavcovitých, která obývá hluboké pobřežní vody u Austrálie a Tasmánie.

PES HŘIVNATÝ
Je to liška nebo vlk? Je to Pes hřivnatý. Jde o největší psovitou šelmu v Jižní Americe, která je však k lidem velmi plachá. Naopak kamarádí s liškami i vlky.

zdroj: HANKERMAG