HEJTMACHINE #10: Je tu někdo, kdo se nebojí Jaroslava Foldyny, vlastence, co nenosí latex? A je tu někdo, koho baví nový song Lucie?

HEJTMACHINE #10: Je tu někdo, kdo se nebojí Jaroslava Foldyny, vlastence, co nenosí latex? A je tu někdo, koho baví nový song Lucie?
noise_law / bizar čsssd hajtmachine jaroslav foldyna lucie Politika

Jaroslav Foldyna, námořník a motorkář, který dává jazyk a není latex…
Jaroslav Foldyna, místopředseda České strany sociálně demokratické, je králem posledních dní. Každý den totiž předvede nějaký vynikající kousek. Nejprve se porve s českými odpůrci ruského motorkářského gangu. Poté vypustí výrok, který volá o analýzu psychoanalytickou metodou, jež zněl: „Myslel jsem, že je gay. Tak jsem mu chtěl dát jazyk“. Což ovšem není naštěstí všechno. V reakci na vyjádření předsedy své strany Jana Hamáčka, že by bylo vhodné se omluvit, nějak věci urovnat, natočí jedno z nejlepších videí českého politického porevolučního bizáru. Na něm pak není zábavné ani to, že říká, že se nebude omlouvat za to, že je vlastencem, že stojí na straně historie, že se nepodělá z neziskovek, které čerpají státní peníze, mnohem lepší je, že všechny tyhle věci říká těsně poté, co podal výkon v posilovně, takže je strašně zadýchaný, zpocený, jsou vidět jeho kérky, prostě vypadá jako správných chlap, jako námořník, jako Noční vlk. (A to jsme nechali stranou ještě jeho tajemné zvolání „Josip Broz Tito,“ jež zaznělo na onom videu, nebo prohlášení, že není jako ti, kteří nosí latex, protože latex prý motorkáři opravdu nenosí)

Vrací se kapela Lucie. Což se prostě nemělo stát…
Víte, některé věci se prostě nemají dít. Mezi ně pak patří návraty kapel, které už svůj osud naplnily. Pokud se pak tomuto osudu pokouší vzepřít, většinou to nedopadá vůbec pěkně. Tento jev pak lze v kontextu českého kulturního prostředí demonstrovat na nové písni skupiny Lucie. Ta se stále těší statutu zásadní poprockové skupiny, jejíž skladby se staly doprovodem pro mnoho prvních milostných vzplanutí. Ty ženy, kterým se to tehdy přihodilo, už jsou ale dospělé a většinou pracují jako ctihodné sekretářky, nebo jsou nasazovány jako jiná těžkotonážní kancelářská síla. Pokud si nyní na nové skladby Lucie vyrazí zatancovat, skončí to opravdu špatně. Nejen, že to povede k degradaci vkusu, který už tak jako tak opravdu není v pořádku, ale dost možná také dojde k rozpadu fungujících rodin, svazků a dalších nepostradatelných. A nebo jinak. Tenhle novej song je vážně strašná sračka. Zlatá Amerika, která nás vlastně nikdy pořádně nebavila.

DALŠÍ ČLÁNKY RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #9: Co po vás chce vracející se kapela ABBA? Peníze? A naučí se hráči Sparty někdy prohrávat?
HEJTMACHINE #8: Kdo uvěří kapele Wohnout její angažovaný pop? Kdo si koupí knížku Luďka Staňka a Miloše Čermáka? Vy ne!
HEJTMACHINE #7: Kdo pomůže najít Andreji Babišovi cestu domů? A co se stalo pánům z Metallicy před jejich pražským koncertem?