HEJTMACHINE #18: Nekřivdí uživatelé sociálních sítí kouzelníkovi Neymarovi? A nenadržují čeští důchodci kapele Rolling Stones?

HEJTMACHINE #18: Nekřivdí uživatelé sociálních sítí kouzelníkovi Neymarovi? A nenadržují čeští důchodci kapele Rolling Stones?
noise_law / hejtmachine neymar parodie rolling stones

Na tom, že se Neymar valí na zemi více než často se shodne celý internet. Je to ale spravedlivé? Neexistuje také druhý pohled?
Dlouho jsme váhali, zda se v této rubrice zmínit o brazilském fotbalovém kouzelníku Neymarovi. Legraci si z něj už totiž dělá celý svět, především ten, který žije a sdílí on-line. Za to, že se tento hráč stal veřejným fackovacím klaunem si částečně může sám, ale zároveň na tom nekonečném parodování jeho počínání lze vycítit určitou nespravedlnost. Pokusíme se zde tedy proniknout přesně mezi tyto dvě zmíněné polohy. Za nesporné lze označit, že je Neymar zdatným hercem: úžasným způsobem se dokáže na hřišti svíjet, produkovat bolestivé grimasy, nebo také létat vzduchem. Zároveň ovšem platí, že jeho výjimečné pohybové nadání a kouzla s míčem staví obránce soupeře do role statických kuželů. S Neymarovým pohybem se tak velmi často vyrovnávají tvrdými zákroky za hranicemi pravidel. Za fotbalistovou schopnosti umět efektně spadnout lze sledovat nejen hysterické divadlo, ale rovněž snahu přitáhnout pozornost rozhodčího k nevybíravým a tvrdým zákrokům, které ohrožují Brazilcovo zdraví. Neříkáme vám, že se nad Neymarovými pády nemáte zasmát. Ale taky na to zkuste koukat z druhé strany.

V přiloženém videu vám nabízíme jednu zdařilou kompilovanou parodii na Neymarovo válení se a kutálení po zemi.

Cirkusová čísla kapely The Rolling Stones nadchla pražské důchodce. A co jako?
V noci ze středy na čtvrtek se na sociálních sítích zjevila Pravda, nikoliv pravda, leč, opakuje Pravda. Staří lidé, kteří zřejmě po velmi dlouhé době vyrazili na hudební koncert, začali kázat o tom, že ten, kdo toho večera nebyl na stejné akci jako oni, tak přišel o nejsilnější a nejzásadnější a nejvirtuóznější zážitek nejen letošního roku, ale zřejmě také dějin lidstva. Ne, v Praze nehráli vyčpělí U2. Do Letňan dorazil ještě tvrdší kalibr, kasička na peníze, The Rolling Stones. Určitě zde nechceme rozporovat, že to nebyl hezký koncertní, resp. cirkusový zážitek. Spíše bychom se chtěli pozastavit nad velice agresivně demonstrovaným nadšením, které, když jste nesdíleli, byli jste hned vykázáni do dětského pokoje, protože nerozumíte hudbě, umění, zábavě a vlastně vůbec ničemu. Přitom se chceme vlastně pouze zeptat na jednu otázku: Je třeba opěvovat historicky zásadní hudebníky v pokročilém (sic!) věku za to, že stále zvládnou odehrát standardní rockovou show? Neplatíte si právě za to? Proč se tak divit? A proč se čertit na každého, kdo nebyl unešen, nebo kdo preferuje spíše současné umění?

Protože vás chceme obohatit o krásno, tak vám nedáme video z „letňanské noci,“ nýbrž společnou píseň Micka Jaggera a Davida Bowieho. V ní je všechno a ještě víc.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #17: Slouží video rozhodčí fair play, nebo spíše těm mocným? A komu slouží Taťána Malá? Králíkům, nebo panu Babišovi?
HEJTMACHINE #16: Výzva pro předsedu ČSSD Jana Hamáčka a všechny fotbalové brankáře: Začněte konečně dělat pořádně svou práci. Díky…
HEJTMACHINE #15: Filosofické otázky tohoto víkendu zní: Víte, co to je umění? My ano! A víte, co to je skupina Harlej? My ne!