HEJTMACHINE #19: V posledním týdnu se Česká republika stala globálním memem, který nikoho, krom jejích obyvatel, nezajímá…

HEJTMACHINE #19: V posledním týdnu se Česká republika stala globálním memem, který nikoho, krom jejích obyvatel, nezajímá…
noise_law / česká republika hejtmachine

Toto vydání Hejtmachine vlastně bude trochu jiné. Nebude obsahovat dvě poznámky, ale pouze jednu. Ne proto, že bychom vás chtěli ošidit, ale proto, že té jedné črtě chceme skrze její samostatnost dát větší závažnost a sílu. Chceme se pokusit, aby o to více rezonovala.

Poslední týden se toho nakonec ve veřejném životě stalo docela hodně: stále se řešila diplomka Táni Malé, následně probíhaly rošády na ministerstvu obrany, diskutovalo se a hlasovalo o důvěře vlády, Miloš Zeman pospával na summitu NATO… Nepřijde nám úplně fér všechny tyto fenomény probírat samostatně a spojovat je s jednou konkrétní osobou, která by měla dostat zasloužený hejt. Naopak chceme poukázat svým způsobem za ně. Na „instituci,“ která je umožňuje, zaštiťuje, která je charakterizuje, ale zároveň je jimi sama charakterizována. Ano, aktuální hejt nepatří nikoho jinému než České republice. Zemi, za kterou se dokonce stydí Václav Klaus, který ji v zahraničí glosuje slovy: „no comment“. Zemi, ve které se může dít cokoliv, ale jejím obyvatelům, nebo reprezentantům to už nebude připadat ani trochu divné, zemi, která by se už dávno stala popkulturním memem, kdyby měla potenciál někoho zajímat. Zemi, které se smějete, stejně jako vás z ní jímá úzkost. Toto naše gesto není jen „fuck you,“ ale zároveň výzva všem těm, kdo jí řídí, aby jí konečně udělali lepší. Čau.

Protože jedno video zde být musí, tak si užijte to, které jste už určitě viděli. „Zase je ožralej, zloděj zlodějská, o mých dětech mluvit nebudeš“ z úst premiéra České republiky.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #18: Nekřivdí uživatelé sociálních sítí kouzelníkovi Neymarovi? A nenadržují čeští důchodci kapele Rolling Stones?
HEJTMACHINE #17: Slouží video rozhodčí fair play, nebo spíše těm mocným? A komu slouží Taťána Malá? Králíkům, nebo panu Babišovi?
HEJTMACHINE #16: Výzva pro předsedu ČSSD Jana Hamáčka a všechny fotbalové brankáře: Začněte konečně dělat pořádně svou práci. Díky…