HEJTMACHINE #39: Peklo má mnoho podob. Může se aktualizovat v českých vánočních pohádkách, nebo v díle Lucie Vondráčkové….

HEJTMACHINE #39: Peklo má mnoho podob. Může se aktualizovat v českých vánočních pohádkách, nebo v díle Lucie Vondráčkové….
noise_law / lucie vondráčková marek najbrt peklo pohádky Vánoce

Peklo se blíží. S Vánocemi přicházejí české filmové pohádky. Jako první se hlásí Čertí brko
Rádi bychom vás varovali. Před pádem do popkulturního pekla, ze kterého byste se už dost možná nedokázali očistit. To, že se začínají blížit Vánoce, totiž každý rok znamená nebezpečí předimenzovaného výskytu původní-tuzemské-pohádkové tvorby. Což je diskurz, který je každým rokem horší a ještě děsivější. Letos se jako první ohlašuje titul Čertí brko. Že jej natočil jinak poměrně sympatický režisér Marek Najbrt nás mrzí. Ale možná potřeboval peníze, nebo chtěl dát svým dětem pouze ne/tradiční vánoční dárek. Nebo to tak prostě cítil. My to nevíme, navíc se to bojíme zjistit. Pravda je nebezpečná, ne každý má v sobě odvahu, aby jí dokázal přijmout. Ani my nejsme ze železa. Nyní chceme říci pouze tolik: Jeho aktuální film Čertí brko je v kinech už od tohoto čtvrtka. Zkuste odolat jeho pekelným svodům. I kdyby byly sebesilnější. Ale pokud bychom se pletli, tak nám dejte vědět, resp. zabanujte net.

Máte-li odvahu, pusťte si nehezkou písničku z filmu. Místo traileru.

Dlouze jsme přemýšleli nad tím, z jakých míst vlastně Lucie Vondráčková přichází. Už to snad tušíme…
Když mluvíme o pekle, nemůžeme zároveň mluvit o tajemné & temné Lucii Vondráčkové. Připadá nám totiž jako jeho vyslankyně, nebo snad tajná agentka. Jako by jej reprezentovala ve svém ženském těle plném nebezpečných svodů a lákadel. Nechceme tím pouze narážet na její zhusta medializovaný rozchod s hokejistou Tomáš Plekancem, mužem, který se v posledních týdnech rozhodl riskovat se svou kdysi pevnou sportovní reputací. Narážíme třeba také na její tvorbu uvnitř uměleckého průmyslu. Ta někdy zní obyčejně průměrně. Někdy ale až šíleně děsivě. Tak že ten track prostě musíte vypnout. Ale zároveň vám něco uvnitř vás napovídá, že byste tomu ještě chvíli měli zůstat přítomni. Tak to uděláte. Což znamená celodenní postižení.

Máte-li ještě větší odvahu, pusťte si ještě nehezčejší písničku od paní Lucie. Dějou se v ní hrozné věci.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #38: Nejsměšnější lidé na nejsměšnější politické scéně zeměkoule, se jmenují Jiří Ovčáček a Jan Hamáček…
HEJTMACHINE #37: Poučte se z krizového vývoje. Pouze vaše sebereflexe zabrání příchodu dalšího, dost možná ještě horšího Babiše…
HEJTMACHINE #36: Speciál o ošklivých melodiích. Patří mezi ně hit(y) kapely Queen, nebo znělka fotbalové Ligy mistrů…