HEJTMACHINE #40: na bubáky týdne nominujeme Jiřího Ovčáčka ve svazku s VŠE, nebo plzeňského fotbalistu Milana Petrželu…

HEJTMACHINE #40: na bubáky týdne nominujeme Jiřího Ovčáčka ve svazku s VŠE, nebo plzeňského fotbalistu Milana Petrželu…
noise_law / fotbal hejtmachine jiří ovčáček milan petržela

Jiří Ovčáček, producent fake news, který akademickou půdu varuje před produkcí fake news…
O nepřijatelném chování Jiřího Ovčáčka bychom mohli psát články každý den. Vlastně bychom už nemuseli psát o ničem jiném. Ale vlastně to nemá vůbec žádný smysl. Připomeneme si proč. On na jednu stranu pouze plní zadání svého prezidentského šéfa (Čímž odkazuje více k němu než k sobě. I když vlastně…). Na tu druhou jsou pak negativní reakce na něj právě tím, co napájí jeho libido, co jej motivují k dalším sprosťárnám. Pokud bychom ale Ovčáčkovo internetové šílení měli povětšinou ignorovat, tak naopak bychom měli komentovat okamžiky, ve kterých je Ovčáček legitimizován institucemi, jež by se měly těšit respektu. K takovým chvílím hodným reflexe patří situace, kdy je Ovčáček zván, aby přednášel na státních vysokých školách, tedy akademické půdě, tak jako minulý týden např. na Vysoké škole ekonomické, na níž pohovořil o nebezpečenství fake news, jejichž je ovšem sám aktivním producentem. Také proto posílám náš výstražný hejt na zmíněnou školu, především pak Miroslavu Ševčíkovi, proděkanovi místní Národohospodářské fakulty, jež hradního mluvčího osobně pozval.

Záznamem o vystoupení Jiřího Ovčáčka na půdě VŠE vás trápit nebudeme. Beztak jím ani nedisponujeme. Místo toho vám připomeneme způsob, jakým Jiří Ovčáček jedná s médii veřejné služby. Sice se jedná o starší „výkon,“ ale nutno říci, že stále patřičně děsivý.

Milan Petržela, hráč, kterému nechybí nízký charakter…
Milan Petržela, křídlo Viktorie Plzeň, patří k nejméně oblíbeným fotbalistům nejvyšší domácí soutěže. Tleskají mu snad pouze fanoušci Plzně. Abych to zpřesnili: jeho mimořádnou rychlost, či na české poměry docela slušnou technickou disponovanost, mu nikdo neupírá, ale zároveň fotbalové diváky velmi často provokuje nesportovní až zákeřnou hrou, ze které bývá odvozován nelichotivý charakter. Výjimkou tak nejsou okamžiky, kdy např. tzv. „omylem“ přišlápne ruku protihráči, zakopne o jeho hlavu, nebo více než ochotně předstírá fauly v momentech, kdy se ho soupeř také tzv. ani nedotkne. Terčem vtipů by se měl stát Milan Petržela opět nyní. V minulém kole byl totiž televizním reportérem dotázán na potenciální nečistý zákrok svého spoluhráče. Jeho odpověď byla roztomile ozbrojující: „Já jsem ten souboj neviděl. Ale faul to v žádném případě nebyl“. Pokud někomu tento výrok připomíná jiný, již zlidovělý („Nic jsem neplatil, ale ta cena rozhodně nesouhlasí.“), jehož autorem je bývalý reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši, může se považovat za bystrého člověka.

Protože video, na kterém Milan Petržela pronáší citovaný výrok, na internetu nelze dohledat. Dáme vám jiné. Na něm uvidíte věci, co se plzeňskému hráči povedli, ale také nepovedli.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #39: Peklo má mnoho podob. Může se aktualizovat v českých vánočních pohádkách, nebo v díle Lucie Vondráčkové….
HEJTMACHINE #38: Nejsměšnější lidé na nejsměšnější politické scéně zeměkoule, se jmenují Jiří Ovčáček a Jan Hamáček…
HEJTMACHINE #37: Poučte se z krizového vývoje. Pouze vaše sebereflexe zabrání příchodu dalšího, dost možná ještě horšího Babiše…