HEJTMACHINE #42: Bez managerských schopností Dana Ťoka a hudebního tvoření Vlasty Horvátha by vám bylo líp. Berte to jako fakt.

HEJTMACHINE #42: Bez managerských schopností Dana Ťoka a hudebního tvoření Vlasty Horvátha by vám bylo líp. Berte to jako fakt.
noise_law / dan ťok hajtmachine vlasta horváth

Dan Ťok: Parodie na managera. A možná ještě něco víc…
Politiků, nad kterými se lze pobavit, či pohoršit, je vždy více, než kolik by jich bylo třeba. Nepatří mezi ně totiž pouze naše oblíbené terče: Andrej Babiš, Jan Hamáček, nebo Jiří Ovčáček (Někdo by řekl, že on není politikem, nýbrž úředníkem. Ale vy už víte svoje…). Jsou zde totiž také další, o nichž se zase tolik nemluví. Jedním z nich je muž, který se jmenuje Dan Ťok, jež zastává funkci ministra dopravy. Ten se nyní dostal pod očekávaný tlak v souvislosti s kalamitním stavem na dálnici D1. Vysvětlení komplikací pak politik za hnutí ANO vysvětlil způsobem, který bere dech. Řekl, že coby ministr dopravy doufal, že do poloviny prosince nenapadne sníh, tj. že ho to, že sníh napadl, překvapilo. K tomu lze snad jen dodat tolik, že řízení země těmi největšími profesionály, které vám opakovaně sliboval Andrej Babiš, si každý představuje asi trošku jinak. Ne jako Ťokovské parodie na managera.

Na rozhovor s králem-politických-výmluv se podívejte třeba zde…

Vlasta Horváth: Člověk, který by radši neměl tvořit…
Svět je zrádné místo. Někdy se v něm totiž dějí hrozné věci. Prostě například zjistíte, že existuje něco, o čem jste byli přesvědčeni, že toho již byli lidstvo osvobozeno. Tedy, že například se Vlasta Horváth stále věnuje hudební tvorbě. Jeho rádiový poprock nebyl vždy pouze nudný, nezajímavý a podprůměrný, vždy byl navíc také mimořádně slizký. Skladbu pojmenovanou Běž dál ke svým snům navíc bohužel nelze vnímat coby samostatné-neštěstí, které by šlo snad ještě se zatnutím mnoha zubů přežít. Tato píseň totiž představuje spíše předzvěst budoucího-ještě-většího-neštěstí, tedy nového alba Vlasty Horvátha, které vyjde v březnu příštího roku. Tímto příspěvkem jsme vlastně chtěli pouze vyjádřit, že na takové album se nejen netěšíme, ale rovněž cítíme potřebu před ním všechny varovat. Mohlo by jim totiž pokazit karmu. Nebo minimálně jejich snad dobrý vkus. Na to je třeba dohlédnout.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #40: na bubáky týdne nominujeme Jiřího Ovčáčka ve svazku s VŠE, nebo plzeňského fotbalistu Milana Petrželu…
HEJTMACHINE #39: Peklo má mnoho podob. Může se aktualizovat v českých vánočních pohádkách, nebo v díle Lucie Vondráčkové….
HEJTMACHINE #38: Nejsměšnější lidé na nejsměšnější politické scéně zeměkoule, se jmenují Jiří Ovčáček a Jan Hamáček…