HEJTMACHINE #43: Tentokrát z rubriky nebezpečné-pro-společnost: Projev Miloše Zemana a pop Jiřiny Anny Jandové…

HEJTMACHINE #43: Tentokrát z rubriky nebezpečné-pro-společnost: Projev Miloše Zemana a pop Jiřiny Anny Jandové…

Lepšo-lidé není klasický šrapnel. Jde o národ, který rozloží to, co ještě rozloženo nebylo…
Může se to jevit jako zbytečné. Existuje totiž argument, že pokud si budeme všímat dalších a dalších výroků starého zlého hradního pána, tak jim právě svou pozorností přiřkneme určitý význam, či snad dokonce relevanci, kterou by vůbec neměly mít, neboť by měly být ignorovány. Rovněž ale existuje jiná argumentační pozice: Že pokud se jimi nebudeme vůbec zabývat, tak je dost možná necháme vykonat jejich společensky škodlivou práci, která později nás všechny ještě hodně zamrzí. Zde bychom tedy rádi ztratili pár vět o již více než týden starém tzv. vánočním poselství prezidenta republiky. V něm zazněla velmi chytlavá virální urážka: lepšo-člověk, resp. lepšo-lidé. Zde je ovšem třeba chápat, že se vlastně nejedná o standardní hradní urážku směřovanou k někomu (komukoliv), kdo nepodporuje, neoslavuje, či plně neakceptuje současného prezidenta republiky. Naopak se jedná o tzv. neologismus, který má potenciál výrazné společenské vibrace. Tím chceme říci, že závadnost zemanova projevu, resp. použitého rádoby-vtipného-šrapnelu, se skrývá v tom, že svým voličům, mnohdy sociálně slabším a méně vzdělaným jedincům, poskytl funkční aparát ke znevažování tzv. elit, resp. horních vrstev, resp. vzdělaných lidí, kteří se nebojí myslet. Protože každý, kdo se kriticky staví k zemanovské manipulativní politice, je právě lepo-člověk, jehož je nutné delegitimizovat. Aby zůstali pouze věrně naslouchající ovce. Mluvit o tom je důležité z následujících důvodů: Žijeme totiž v době, ve které jsou vulgarizovány termíny jako: Láska, dobro, snaha-být-lepší. To je pak zlo, k němuž nelze dále mlčet.

Mějte strach. Přichází Female Terrorist. Jmenuje se Jiřina Anna Jandová
Přestože na české hudební scéně lze každým rokem objevit mnoho zajímavých nahrávek, podle všeho dost možná více, než kolik byste si vlastně mysleli, tak je stále rovněž velké množství produkce, které není pouze standardně nekvalitní, ale která zároveň tuzemský kulturní prostor vrací k normalizační estetice, která se této zemi nikdy neměla přihodit. Za současnou aktualizaci dávných-nejhorších-dob pak lze označit například aktuální singl jisté Jiřiny Anny Jandové, nejlepší-možné-pokračovatelky-odkazu-esteticky-hrůzného-hurikána-a-jejího-otce.Dalibora-Jandy. Jmenuje se Tak všechno nebo nic, hostuje na něm například Tomáš Klus atd. Pokud jste ještě nyní nedostali strach z toho, co se vám stane, až tu hudbu uslyšíte, můžete to zkusit. Ale pouze na vlastní nebezpečí. Protože tento kolotočařský pop se v anglické verzi jmenuje naprosto výmluvným způsobem. Jeho titul zní Female Terrorist.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE
HEJTMACHINE #42: Bez managerských schopností Dana Ťoka a hudebního tvoření Vlasty Horvátha by vám bylo líp. Berte to jako fakt.
HEJTMACHINE #40: na bubáky týdne nominujeme Jiřího Ovčáčka ve svazku s VŠE, nebo plzeňského fotbalistu Milana Petrželu…
HEJTMACHINE #39: Peklo má mnoho podob. Může se aktualizovat v českých vánočních pohádkách, nebo v díle Lucie Vondráčkové….