LAMY TÝDNE: Když se Duka usměje, i Pomejeho omeje…

LAMY TÝDNE: Když se Duka usměje, i Pomejeho omeje…
non_carbonated / lamy týdne šílenosti sranda

Inu, mohli bychom začít třeba kopancem do mrtvoly Jiřího Pomejeho, ale to dělat nebudeme. Za prvé jsme slušně vychovaní a víme, že do mrtvol se nekope (teda pokud tou mrtvolou není Karel Gott). A za druhé je tohle web pro lidi, kteří mají nějaký vkus a tak neví, kdo to byl Jiří Pomeje. (Na ty z vás, kteří to vědí, tajně mrkáme, společně si kopáme: teď a Jiřímu udělujeme třetí místo za zásluhy, přeci jen toho v životě dost polamil).

Druhé místo je nevděčná pozice. Třetí místo bývá považováno za úspěch, ale druhé? Tam převažuje zklamání nad nadšením.  Ocenění za lamí místo získává tento týden Čína. Ta zakázala 23 milionům svých občanů nákup letenek či jízdenek na vlak. Ocitli se totiž na černé listině komunistické strany.

Jak se člověku taková věc povede? Třeba tím, že na svých sociálních sítích projevuje nesouhlasné názory s režimem, nebo venčí psa bez vodítka.

No nic, přejděme k jádru pudla.

Teda spíš lamy.

Zkrátka k prvnímu místu.

Hlavní lamou tohoto týdne se stává Dominik Duka.

Jeho výrok si už vzal do klepeta i náš HUMR: V humřím klepetu #2: WTF?!? Kde jste sebrali toho Duku?

A čím nás všechny tento inkvizitor 21. století tak naštval?

Větou: „Je to ve skutečnosti trochu také hysterie.“ Tou reagoval  na všeobecné pobouření nad zneužíváním nezletilých chlapců v katolické církvi.

Tu větu si zapište. Může totiž sloužit jako univerzální odpověď na všechno. Třeba někoho zastřelíte, jeho příbuzný vám řekne:

A vy pak můžete jako cool lama odpovědět: „Mmmm… Je to ve skutečnosti trochu také hysterie.“ 

Jak si způsobíte, že říkáte takhle cool věty na věci, kdy se to fakt nehodí a dostanete pak lamičku týdne?

Třeba nebohý Dominik si to asi způsobil tím, že při svatém přijímání místo ducha svatého papal marcipán.

Takže nejezte marcipán, jinak budete mektat pták-o-pysk-noviny, Dukovi za to náš lamí výbor kromě prvního místa uděluje jeden OČISTEC.

 

Jelikož to prostě zalamil…