RECENZE: Mýdlo v kině na A STAR IS BORN

RECENZE: Mýdlo v kině na A STAR IS BORN
Bedřich Mýdlo / kino mýdlo v kině recenze Star is born

Chlapi na romantické filmy prostě nechodí! A víte proč? Protože by je mohl někdo vidět, jak jdou do kina na doják a nedejbože, aby je někdo viděl posmrkávat a utírat si zarudlé bělmo. Naštěstí se tenhle film dal vyhandlovat s Bohemian Rhapsody. Já s tebou na ufňukanou A STAR IS BORN a ty se mnou na KVÍNY!
Důležité je odejít z kina ještě za tmy, hned při prvních taktech závěrečné písně a namastit si to rovnou na záchod. Tak smažete všechny stopy: na čem jste byl, kde jste se tam vůbec vzal a můžete se tvářit, že máte alergii na popkorn nebo oříšky. Nesmíte však jít do kina ve Vejprtech, kde nemají snad ani záchod, natož popkorn s oříškama a dávají jen A STAR IS BORN.
Klidně bych před týdnem odpřísáhnul, že nevím, kdo je Stefani Germanotta a že Lady Gaga je odporná fuchtle, o které vím jen to, že se obléká u řezníka. Stejně tak by mi nic neříkalo jméno Bradley Cooper a kdyby mi někdo ťuknul „to je ten jeden z magorů z HANGOVER“, řekl bych jen „ahaaa, ale ne ten hustej Číňan, že ne?““
Jenže Stefani (Ally) je prostě kočka, úplně normální šťavka, která přes den dělá servírku a v noci zpívá mezi transkama. Bradley (Jackson Meine) je zase úplně normální vysmažená countryrocková hvězda, která chlastá první ligu na koncáky. A pak je tam ještě normální love story.
Film je čtvrtým rymejkem, takže dějem nijak nepřekvapí, ale jak jsem psal již na začátku, jde tu o emoce. A ty jsou do filmu vytesány věrně jako do kamene. Síla jako kráva.
A abyste si nemysleli, že jsem nějaká rozněžněná fňukna, tak vězte, že jedné části filmu jsem neuvěřil. Ale nechal jsem ji prostě plout dál.
Nejcennější na tomhle filmu je věrohodnost. Tu si Lady Gaga možná i nechtěně pojistila tím, že si většinu písniček napsala sama. Bradley Cooper přidal 3 kusy a nenechal za sebe zpívat žádného debila. Všechny písničky byly nahrány živě a o to je celá ta atmosféra uvěřitelnější.
Na to, že to bylo zpěvaččino první filmové hraní a Cooperovo první režisérování, je výsledek k poprdění. Osm nominací na Oscara je toho důkazem.
Pro drsňáky jen malé upozornění, že film se již objevil na všech legálních streamech, takže si jej můžete pustit, když budete doma sami a krásně si u něj pobulet.
Za tenhle film si u mě Lady Gaga i opilec Cooper vysloužili VELKÝ RESPEKT.

Civilní video z koncertu Lady GAGY, na který jako host přišel Bradley Cooper.

DALŠÍ MÝDLOVÉ POZVÁNKY DO KINA:

RECENZE: Mýdlo v kině na ČERTÍ BRKO

RECENZE: Mýdlo v kině na BOHEMIAN RHAPSODY

RECENZE: Mýdlo v kině na NEBEZPEČNÁ LASKAVOST