Prokletá zatáčka Mrtvého muže

Prokletá zatáčka Mrtvého muže
Bedřich Mýdlo / bouračky motorky pády

Připadá vám místo, kde se roztřískalo toto BMW, povědomé? Je to zřejmě tím, že jste viděli karambolický virál, ve kterém motorkář sejmul zezadu dva cyklisty. Ano, stalo se to úplně přesně na stejném místě. Že by bylo toto místo prokleté?

deadman_1

Jde o vyhlášenou a pověstnou „Zatáčku Mrtvého muže“ (Deadman’s Turn) na Mulholland Highway na západ od Los Angeles. Motorkáři přezdívají tuto oblast ‚The Snake‘. Had.

deadman_2

Údivu není ještě konec. Obě videa, jak karambol cyklistů, tak i BMW, natočil ten stejný muž, týpek s přezdívkou Rnickeymouse. Tento Rnickeymouse tráví v  ‚Zatáčce mrtvého muže‘ spousty času. Zda je to z lásky k silným strojům, nebo právě k bouračkám tak častým v této oblasti, k tomu se Rnickeymouse nikde nedoznává.

deadman_3

Proč dochází k nehodám právě v této oblasti, je pro mnohé těžko pochopitelnou záhadou? Jedno vysvětlení se nabízí. Je to téměř smrtící kombinace rychlé jízdy, nepřehledného terénu, ‚utahující se zatáčky‘ a tzv. ‚fixace na cíl‘. Tento termín, „target fixation“, znají všichni silnicí odření motorkáři. Jak je z úvodu videa s BMW patrné, funguje tato fixace na cíl i na řidiče aut.

Sestřih bouraček ze „Zatáčky Mrtvého muže“, tak, jak je zaznamenal Rnickeymouse, najdete níže. Ten sestřih zdaleka neobsahuje všechny bouračky z oblasti The Snake.

zdroj: Rnickeymouse @youtube, google maps

Máte rádi záhady? Zkuste ještě Světový fenomén: kočky versus okurka, Přítomnost mimozemské civilizace prokázána a Postrach karlovarských hotelů lapen.