RECENZE: Mýdlo čuměl na GREEN BOOK

RECENZE: Mýdlo čuměl na GREEN BOOK
Bedřich Mýdlo / film mýdlo v kině Oscar recenze filmu

Dycky segregace!
Franta hraje dost dobře na klavír a Luďan ho vozí jako cvičenou opici po jižanských státem. Luďan černý nesnáší a dělá to jen pro prachy. I když Franta drží úhel, Luďan ho musí hlídat, aby Frantovi nerozhodili sandál ti, kterým se zdá, že je Franta barvou svý kůže uráží. TVL, kdyby jen věděli, že ten piánočučkař je buzola, všechna prostěradla v Louisianě budou mít vystřižený oči.“

Ano, je to trojoskarový Hollywood, takže všechno dobře dopadne, z taljánského chrapouna a nechutného rasisty se stane vnímavý člověk, který společnost sice nezmění, ale začně alespoň u sebe. Příběh je to velmi podobný Most!u. Jen kadence neúčelných vulgarit je na úrovni Rychlých Šípů.
Kdo ulítnul na Temném případu 3, ve Frantovi (Dr. Shirley) pozná Mahershalu Aliho. Je to novodobý hezoun, něco mezi Willem Smithem, Denzelem Washingtonem a Usainem Boltem.
Taljánského vořežpruta hraje stodvacetikilový Aragorn Viggo Mortensen.
Příběh se odehrává v roce 1962 a dekorace, včetně dobové muziky, jsou vyňůňané.
Je to vlastně romantický příběh z dob, kdy se bílí štítili černých, kdy bylo neakceptovatelné, aby černoši močili na stejná místa jako bílí, i když měli prachů jak šlupek a mohli si koupit svůj vlastní hajzl i s bazénem. (stejně je, podle redneckdix, někde nejspíše ukradli:) )
Tohle téma nám přeci není cizí .
Kina asi nebudou praskat ve všech švech posluchači Ortelu, do kina nepříjde ani poslanec Volný s rodinou, zřejmě to bude propadák ve všech vesnických kinech, ale je to film, který svou romantikou v neromantických časech pohladí, pobaví a dá vám odpočnout.
Jdete do kina, ať víte, kdo jste!

CO VŠECHNO PRO VÁS MÝDLO VIDĚL?

RECENZE: Mýdlo v kině na NEDOTKNUTELNÍ

RECENZE: Mýdlo v kině na A STAR IS BORN

RECENZE: Mýdlo v kině na BOHEMIAN RHAPSODY