RECENZE: Mýdlo v kině na ČERTÍ BRKO

RECENZE: Mýdlo v kině na ČERTÍ BRKO
Bedřich Mýdlo / Čertí brko kino mýdlo v kině pohádka recenze

Můžete se postavit třeba na rohy, ale když se to s*re, tak se to s*re. A to platí i o pekle. V tom pekle je brko a to se pos*re, a o tom je nová filmová pohádka pro celou rodinu Čertí brko.

Strašně jsem si přál, ať se mi to líbí. Pohádky miluju a když jsem viděl hereckou skvadru, přál jsem si, aby právě tohle byla nejlepší pohádka na dalších 10 let. Nebude.
I navzdory všem superlativům jako jsou herecké hvězdy, skvělá hudba, úžasné kulisy, neokoukané kostýmy, i na vzdory tomu, že Čertí brko točil Marek Najbrt, to je ten, co dělá Tondu Blaníka, je to prostě jeden velkej průs*r.
Hned ze startu vás uvede do pekelného děje medový hlas Ondřeje Vetchého a pak teprve pochopíte, že to vypráví sám Lucifer. Nod*prd*le, ten oberčert je přihrátej, nebo co? proběhlo mi hlavou. Ok, kterej čert z pekla není přihřátej. Ale stejně, nepsaným zákonem všech pohádek je, že Pán Pekel je ten nejstrašnější hajzl a né ufňukaná holka. Ale budiž, dá se to zkousnout, protože Lucifer je kromtohojinýho i milujícím otcem, který se na pozemském Světě infikoval láskou a sympatií. Takhle linka se už nijak dál naštěstí nerozjíždí, takže se nikdo nedoví, kdy koho Lucifer na Světě vojel. Tečka.
V pekle je prostě mladý čert Bonifác Jan Cína a ten potřebuje jít do Světa na zkušenou blablabla, protože místo toho, aby se věnoval čertovinám, vymýšlí pí**viny, což sice bude dějově opodstatněné, ale nikoliv zábavné, a tak tenhle papínkův synáček bude vyslán do Pytlova, kde kleklo bonzácké čertí brko, co zapisuje lidské hříchy, a když není záznam, tak není hřích a čerti nemají práci. Hříchu zmar! Nazmar!
Když už je divák nabažen kostýmy, výpravou, světly a kamerou, je čas na zábavu.
A přichází první double knockout. Čert Bonifác / Cína je polit vodou, je mokrý a nesyčí to a nejde z něj pára a zcela nečekaně a přímo na kulky udeří písnička. Hloupá písnička, která zmaří dosavadní očekávání.

Zatímco Jan Maryško v roli hlásného trouby, toho troubu přehrává na maga ultimo, ale to by mohlo na děti zabrat, Jan Cína s Judit Bárdos to opravdu šudlají jak v Modrém Kódu. Jejejejeje, natěšený divák se začíná nudit.
Pohádka se polehoučku proměňuje v politickou satiru, pohádkové charaktery se mění na ekonomické zm*dy. Děti začnou pofňukávat, protože je plátno nedokáže vtáhnout do děje. Ani osmileté dítě se nebude smát tomu, že mladý čert vymyslel něco jako švýcarský armádní nůž.
Jsem infantilní divák, proto jsem šel na pohádku, ale většinou jsem musel přepínat na dospěláka, abych se mohl zasmát gagům pro politicky erudované diváky.
Legendární Troškova lapačka „kytička, písnička, hubička, honička“ tady nefunguje. Děj se táhne jak guma z trenek, přestože se většina herců opravdu snaží. Prostě nuda a občas čertí brko.
Zábavu přispěchá zachránit hymnus čertích roadies, kde chybí už jen „Kdo neskáče není čert!“

Dobro samozřejmě po honičce zvítězí, pekelný řád bude obnoven, ukradené brko bude zpět navráceno peklu, darebáci a vychcandírové skončí v jedné pekelné lázni, dlouhá hubička, svatba a finální písnička.
Čertí Brko je pohádka, o které se možná bude šuškat, že je antibabišovská, a tak, aby na ni rodiče mohli jít a aby to nevypadalo blbě, budou sebou tahat své děti, a ty je za to budou do vánoc nenávidět.

Varuju vás, je to pohádka pro dospěláky, ovšem s všeobecným politickým rozhledem, takže nic pro vyznavače Sushimana či prodavačky ze samošky. A děti… ty nechte raději doma.
#sorryjako čerti, možná bych to viděl jinak, kdybych si před tím dal brko.

Premiéra v kinech 29.11
Více informací nahttp://www.certibrkofilm.cz/

DALŠÍ RECENZE MÝDLA V KINĚ:

RECENZE: Mýdlo v kině na BOHEMIAN RHAPSODY

RECENZE: Mýdlo v kině na NEBEZPEČNÁ LASKAVOST

RECENZE: Mýdlo v kině na Halloween