RECENZE: Mýdlo v kině na Halloween

RECENZE: Mýdlo v kině na Halloween
Bedřich Mýdlo / fim halloween kino mýdlo v kině Myers recence

„Tak a můžeme jít na pizzu!“ vyhrkla ze sebe moje Zrzka hned u třetího závěrečného titulku.
A tady by recenze nového filmu Halloween vlastně mohla skončit. Ona ta pizza zněla foneticky češtěji a nebylo to „na“, ale „do“.
Jenže, když mají svá pokračování Babovřesky a Kameňák, tak proč ne Halloween?
Je to prostě trendy. Když dojdou prachy na chlast a herečka v hlavní roli 40 let starého kultovního trháku žije, není jediný důvod proč neodevzdat láhve a nepustit se do natáčení, dokud ještě žije hrstka úchylů, kteří pokládají jedničku Halloween za filmovou perlu a perly hledají i v jejích pokračováních.
Tady by bylo dobré pro nezasvěcené udělat poznámku. Ten, co masakruje všechno zásadně jen na Halloweena v masce ze staré pryžové gumy, tak to je Michael Myers.
Ten, co vypadá jako hrankař z Calgary Flames s mačetou, tak to je Jason Voorhees a ten to masí jen v pátek třináctého.


Jasný? Pokud ne, vysvětlení najdete na konci článku ve WIKINOPEDII.

Víme tedy, že Myers je nesmrtelnej, takže tohle není zdaleka poslední díl. Víme však, že toto je pravděpodobně poslední díl v původním obsazením, a i když je Jamie Lee Curtis stále sexy a šarmantní, není to Nesmrtelná teta. A to je jediné, na co zřejmě tvůrci Hallowen sázeli.
Nečekejte žádnou silnou dějovou linku, žádnou logiku. Prostě kudy Myers chodí, tudy vraždí, bubububu vždyť je Halloween, a celé to vypadá jako dlouho metrážní reklama na nože Solingen.
Nečekej ani třistametrový střeva z rozpáraných břich, ani brod krví a rozšlápnutými mozky po pupík, v tomhle je Halloween 2018 návrat ke staré škole. Prostě takový chilloutový masakříček v náznacích.
Samozřejmě, že nechybí divácké klikbajty, kdy by diváci měli vykřikovat „nechoď tam, on tě zabije“, „neotvírej ty dveře, on tě zabije“, „nezavírej ty dveře, on tě zabije“ „proč nekřičíš?“, „proč křičíš?“, „ty vole pospěš si, vždyť tě chytne za nohu! ty vole on jí chytnul za nohu“ a finále „uvidíme se v pekle!“
V autě na cestě domů jsme se trochu pohádali. Zrzka litovala, že jsme raději ty prachy neprožrali na sushi. Bránil jsem film jako že je to kultovka a dostalo se mi spodního háku.
„Víš co? tak běž i s tou kultovkou na pizzu“
Jak to znělo v originále, asi už tušíte.
Takže, kdo nemá rád sushi, ať jde na Halloween nebo na pizzu.

Hodnocení:
IMDB 74%                CSFD 74%               FILMSERVER 70%

WIKINOPEDIE:

Kdo je Michael Myers

Kdo je kdo Jason

Sexy šaramantní Jamie Lee Cursis o filmu Halloween

Zdroj: Youtube

MILOVNÍCI FILMU ČTOU JISTĚ NAŠE ZPRÁVY O KINONOVINKÁCH:

Nové filmové premiéry: v nabídce je střet Tomáše G. Masaryka a Karla Čapka, pokračování halloweenské série, nebo chladná britská romantika…

Nové filmové premiéry: v nabídce jeho očekávaný portrét Neila Armstronga, gangsterská žánrovka, nebo oceňované festivalové drama…

Nové filmové premiéry: v nabídce je klasický hollywoodský příběh, ambiciózní marvelovka a nejnovější snímek Larse von Triera…