RECENZE: TOMAN – film nominovaný na 4 lvy

RECENZE: TOMAN – film nominovaný na 4 lvy
Bedřich Mýdlo / film kino mýdlo v kině recenze recenze filmu toman

Tak to je hustý. Vedle filmu Hovory s TGM je nominován i film TOMAN. To je letos úrodička.
Co je to za film ten TOMAN, že se z něj chtěji všichni poprdět? Od včerejška je již na torrentech a DVD a tak si tenhle prapodivnej film můžete vytrpět a přebolet v pohodlíčku svého domova!
Takže postupně. Nejdříve byl TOMAN Goldbergem a byl židem. Pak byl TOMANem a komunistou, tajným židem, šéfem tajné služby a byl prý pěknou ku*vou. Šmelil, kšechtoval a servítky si nebral. Měl pěknou tajemnici, ze které se vyklubala pěkná ku*va. TOMAN jí pígloval a ona to tajila. Tedy do té doby, než jí ti zlí STBáci zmáčkli. A hádejte, jak jí zmáčli a jak zpívala? No ku*evsky! 🙂
Jenže v průběhu filmu se ku*va vyklubala úplně ze všech, aby tak zastínili TOMANovo ku*evské prvenství. Prostě, co komouš, to obrovská, ale obrovská, ku*va.  Jak jinak, v padesátých letech, kdo nebyl ku*va, ten byl buď mrtvej, nebo brzy mrtvej, tak jako TOMANova žena, která všechny ty ku*rvárny okolo sebe už nevydejchala a vyskočila z nejvyššího okna v Praze.
Celý film zřejmě sponzoruje LUCKY STRIKE, protože kdo nehulí LUCKY STRIKE, ten si ve filmu ani neškrtne. V každém obrazu se hulí, jak o „Medaili Sádrového ježka“*.
Cigaretový dým zahaluje děj celého filmu. Až do úplného konce divák zůstává na pochybách, kdo vlastně ku*va je a kdo není, a když jedou titulky, má v tom chudák hokej, protože nabyl přesvědčení, že ku*vy jsou Židi, komouši ale i Amíci.
U když jsem byl na tomhle filmu na premiéře, tušil jsem, že to bude zku*venej biják, v kinobufáči mi totiž prodali LIPTON zelený čaj 200ml za 80 vočí. Ku*vy!

Recenzi jsem psal pro široké masy, které budou řičet, „co je to, kdo je to ten Toman, kdo dostal lva, jak je to vůbec možné, kdo si to ku*va dovolil“, tak jsem vulgaritu nastavil na úroveň „Zeman vocabulary friendly“.

Hodnocení:
IMDB 72%                CSFD 76%               FILMSERVER 60%

*Sádrový ježek byla sádrová figurka kupovaná na střelnicích kolotočů. V příslušenství byla speciální cigárka, kterou ten ježek dokázal „vyhulit jako sádrový ježek“ 🙂

DALŠÍ KINOZAJÍMAVOSTI:

GALERIE: Také prostor kina může být architektonickým zázrakem. Zalistuj si snímky třeskutě originálních projekčních místností…

5 filmů o největších lidech aneb nejlepší filmové biografie

HALLOWEEN: Koho se bojí zabiják Myers? Koukni na skvělou parodii!