REPORT: Nejzábavnější letní festivalovej chill? Povaleč!

REPORT: Nejzábavnější letní festivalovej chill? Povaleč!
oskar romero / 2018 festival léto povaleč

Letos už potřinácté vypukl festival Povaleč. Festival po okraj plný všeho, co k létu patří: muziky, kalení a pohody. Vznikl před třinácti lety z iniciativy několika kamarádů. Přestože se festival už dávno dostal do širšího povědomí, lidé, kteří ho organizují, to dělají stále především pro svůj dobrý pocit. A na akci je to vidět.

Jako bývá na festivalu zvykem – program i letos obsahoval všelicos: od žánrově rozmanitou přehlídku kapel, interpretů a DJs, přes divadla, či autorská čtení po přednášky, nebo workshopy. Co si budeme povídat, nejvíc táhne muzika. I v téhle oblasti organizátoři divákům nabídli myšmaš toho nejrůznějšího. Během tří dnů zahráli například divoši z Hentai Corporation, „turbo-šansoniéři“ Poletíme? , Ty Syčáci v čele s Petrem Vášou, experimentální WWW Neurobeat, nebo Chaozz, který tu měl další zastávku ve svém comebackovém tour.
S takovou náloží kapel přichází také větší zátěž pro organizátory akce. Chtělo by se říct, že v závěsu za ní potáhne také touha po mamonu. Povaleč si však stále udržuje povahu festivalu, který organizuje parta nadšenců, co pozvou svoje kámoše, ti pozvou svoje kámoše, ti zase ty svoje… Takže přestože se ani tady nevyhnete festivalovým baštám jako jsou přetékající toi toiky, snížená úroveň hygieny obecně (diplomaticky řečeno), nebo šílené fronty na cokoliv, vzhledem k atmosféře akce to berete tak, jak si festival žádá: s grácií povaleče.

O co šlo?
– festival Povaleč vznikl z iniciativy několika přátel v roce 2006
– probíhá každoročně v městečku Valeč na Karlovarsku
– letos na něm vystoupili například Chaozz, Hentai Corporation, nebo WWW Neurobeat

 

Autor: Marek Blažíček