Taxikář se stal omylem hvězdou ve vysílání BBC

Taxikář se stal omylem hvězdou ve vysílání BBC
Bedřich Mýdlo / bbc taxikář trapas virál vizionář výročí

Guy Goma, vizionář, který nechtěně proslavil Apple Music.

Slavíme 10. výročí největší neplacené televizní reklamy na Apple Music. Zasloužil se o ní taxikář Guy Goma, původem z Konga, žijící v Londýně od roku 2002.
Guy Goma přišel do londýnského studia BBC na pracovní pohovor ohledně pozice správce databází. Usedl v hlavní recepci, kde jej vybídli aby vyčkal.
V tu stejnou dobu se ve studiu BBC připravoval rozhovor s IT expertem Guyem Kewneyem ohledně vyhraného sporu Apple Computer Stevea Jobse nad gramofonovou společností Apple Corp. založenou legendární skupinou Beatles. Spor se vedl o použití značky Apple v chystaném novém online obchodě Apple Music Store.
Když se producent v recepci dotazoval, zda již přišel očekávaný Guy Kewney, recepční opakovaně ukázala na Guye Gomu. Producent byl v časovém presu a tak se prý Guye zeptal, zda je Guy.
Přestože byl Guy Goma zaveden rychle do maskérny a následně do studia, stále se domníval, že se jedná o pracovní rozhovor. Netušil nic ani v průběhu hovoru na kameru.
Celý rozhovor na monitoru sledoval i zděšený Guy Kewney, který čekal v jiné části recepce, zvané Stage door.

Guy Goma práci nakonec nedostal, navíc se provalilo, že nemá platnou licenci na řízení taxiku a objevily se dokonce spekulace, že Goma je v Británii ilegálně.
Díky tomu, že se Goma stal dvouminutovou superstar, vše se rychle vyřešilo a Goma si přivydělal nějakou tu pětku v zábavných show, kde svou historku vyprávěl. Kde je mu dnes konec, nikdo neví. U Apple Inc. ale nepracuje.

Zdroj: BBC

O životě před kamerou se můžete dočíst i v těchto článcích:  Japonská televizní soutěž roku? Najdi židli!Televizní reportéři mají těžké povoláníSfoukni svíčku s punčochou na hlavě! Jack Black v nejbizarnější TV show.