Tvořit umění znamená vládnout materiálem! Tvořit umění proto může znamenat umět originálně o/hýbat barevnými listy papíru!

Tvořit umění znamená vládnout materiálem! Tvořit umění proto může znamenat umět originálně o/hýbat barevnými listy papíru!
noise_law / barevné papírové listy umění

Pokud bychom se na ladili na teze formalistické estetiky, či dokonce dávného antického myšlení. mohli bychom dost možná přijmout radikálně znějící tezi, podle níž umění nepředstavuje akt vyjadřování myšlenek, nýbrž je spíše schopností ovládnout materiál, tj. zvládnutou dovedností onen materiál dle svých cílů měnit, transformovat, nebo různě modifikovat. Jakkoliv s touto reduktivní definicí nemusíme souhlasit, tak se nám zároveň může jevit jako vhodná pro konceptualizaci děl Matt Shliana. Jeho lehce avantgardní díla totiž vznikají pouze úpravou barevných listů papíru. Neděje se s nimi nic většího, ani menšího. Nutno ovšem dodat: Jakkoliv jsou jednoduchá, tak jsou zároveň hodna nemalého obdivu.

DEJ SI DALŠÍ ČLÁNKY O UMĚNÍ
GALERIE: Nechat zmizet model. Nech se okouzlit kombinací malby, fotografie a performativního umění nadané peruánské umělkyně…
GALERIE: Tahle žena dělá z líčení umění! Něco takového jste ještě neviděli!
Mashupy, které neznají slitování. Aneb: Zalistuj si obrázky, ve kterých se umění potkává například s fastfoodem…

Zdroj: Bored Panda