VIDEO: Český učitel Pavel Horejš natočil píseň o tom, jak je výhodné stát se učitelem. Proč mu v tom, proboha, nikdo nezabránil?

VIDEO: Český učitel Pavel Horejš natočil píseň o tom, jak je výhodné stát se učitelem. Proč mu v tom, proboha, nikdo nezabránil?
noise_law / bizar Hudba klip pop učitelství

Dokonce také nás občas něco vyvede z míry. Že si prostě pustíme video, nebo písničku, dojdou nám fóry, protože se před námi rozprostře něco, co přesahuje naší dosavadní fantazii. Podobným způsobem nám pak rozšířil obzory Pavel Horejš, učitel na základní škole Lerchova, který by se rád stal popovou hvězdou. Ve svém singlu Učitel údajně tematizuje nejen svou kariéru učitele, ale zřejmě rovněž celý životní příběh. Text písně, zpíván buď v kožichu, tílku, nebo s cigárem v koutku, pak obsahuje mnoho divných vět, jejichž smysl se neodvažujeme interpretovat. Jenom si říkáme, že pokud toto má být současnost českého popu, tak to nechceš, stejně jako pokud má jít o fikční obraz současného českého základního školství. A nechceš to pak ani v případě, pokud se tuto písničku budeš snažit vnímat jako pokračování odkazu učitelských zpívánek Zdeňka Svěráka a Jaroslav Uhlíře, jejichž pedofilní podtóny dodnes působí značně zneklidňujícím dojmem.

DEJ SI ČLÁNKY Z RUBRIKY HEJTMACHINE. NAJDEŠ V NICH HODNĚ DIVNÝCH VĚCÍ
HEJTMACHINE #10: Je tu někdo, kdo se nebojí Jaroslava Foldyny, vlastence, co nenosí latex? A je tu někdo, koho baví nový song Lucie?
HEJTMACHINE #9: Co po vás chce vracející se kapela ABBA? Peníze? A naučí se hráči Sparty někdy prohrávat?
HEJTMACHINE #8: Kdo uvěří kapele Wohnout její angažovaný pop? Kdo si koupí knížku Luďka Staňka a Miloše Čermáka? Vy ne!